Mladík proto z auta znovu vystoupil, jenže tentokrát už v ruce svíral zavírací nůž. Pak události nabraly rychlý spád. „Po krátké chvíli, v rozrušení vyvolaném předchozím napadáním, reagoval na fyzické napadení ze strany jednoho z mužů dvěma ranami nožem do rozhraní bederní a hýžďové krajiny,“ popsal krvavé drama mluvčí NS Petr Knötig.

Pobodaný muž se dal rychle na útěk, ale jeden z jeho kumpánů chtěl kamaráda pomstít a na mladíka se sám vrhl. Během chvilky se odpotácel s dvěma ranami nožem do stehna. Bohužel jedna rána zasáhla tepnu a pobodaný muž v nemocnici zemřel kvůli masivní ztrátě krve.

Původně dostal dvouletý trest

Mladík nejprve dostal dva roky natvrdo, odvolací Městský soud v Praze jej ale obžaloby zprostil s tím, že se jednalo o nutnou sebeobranu. Proti tomu se ale postavilo Nejvyšší státní zastupitelství, které podalo dovolání k NS.

„Prvotní fáze konfliktu, již se pokoušel obviněný smírně vyřešit, byla ukončena tím, že obviněný nastoupil do vozidla, a v tento časový okamžik nelze další verbální projevy agrese poškozených považovat za hrozící či trvající útok. Obviněný však i přes tuto 'přetržku' konfliktu reagoval tak, že z vozidla již ozbrojený vystoupil, aby konflikt 'dořešil'. Svým opětovným vstupem do konfliktu po vystoupení z vozidla vyjádřil vůli v něm i nadále pokračovat,“ argumentovalo státní zastupitelství.

NS ale dovolání smetl ze stolu. „Obviněný čelil útoku více útočníků, kteří odmítli jeho návrh na smírné řešení. Tedy jednal v nutné obraně, nesnažil se cíleně zasáhnout místa, kde jsou uložené životně důležité orgány a snažil se pouze odvrátit útok na svoji osobu,“ dodal Knötig.